четверг, 17 января 2019 г.

Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи11 січня 2019 року у відділі освіти відбулась нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи. Під час наради було розглянуто ряд важливих питань щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти. Одним з таких питань було організація  психологічного супроводу наступності між дошкільною та початковою освітою. В ході виступу методистом з психологічної служби зроблений акцент на тому, що психологічно виважену та успішну до навчання дитину можливо підготувати  при спільних зусиллях працівників психологічної служби, педагогічних колективів дошкільної і загальної середньої освіти  та батьківської громадськості. Звернута увага на зміну акцентів у розумінні готовності дитини до навчання в школі та дотримання санітарно-гігієнічних вимог та статті 20 Закону України щодо вікових норм прийому дітей.
У порядку денному наради були актуальні питання, про організацію роботи закладів освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу. Так, доведений до відома лист МОН від 29.12.2018 №1/9-790 «Щодо  організації роботи закладів освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу». Розглянутий законопроект №8584 на протидію булінгу в освіті в якому у статті 1734 передбачено адміністративну відповідальність. В ході виступу наданий алгоритм роботи  стосовно протидії та запобігання булінгу.


Інформаційна компанія "Стопбулінг"


В навчальних закладах району продовжується інформаційна компанія «СтопБулінг». До якої були долучені працівники психологічної служби, заступники з виховної роботи,  класні керівники. В рамках запланованих заходів з даної тематики були проведені загальношкільні батьківські збори, тренінгові заняття «Стопбулінг», «Булінг, як себе захистити», «Розпізнати, вміти захиститися від булінгу», «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», виховна година «Зупинимо булінг разом», засідання «круглого столу» членів учнівського самоврядування «Булінг та кібербулінг», година спілкування «Спілкування між однолітками», «Булінг в дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання», розповсюдження буклетів «Зупинимо булінг разом»
Психологічні засади формування професійної компетентності вчителя в умовах реформування освіти

         17.12.2018 року відбувся семінар-практикум працівників психологічної служби.
  Розглядаючи психологічні аспекти формування професійної компетентності педагога в умовах реформування освіти було обговорені наступні питання:
-         Що таке професійна компетентність та її складові;
-         Соціально-рольова та психологічна компетентність педагога;
-         Ознайомимося з інтерактивними технологіями роботи з педагогами щодо розвитку їх психологічної компетентності.
  В ході семірану практичні психологи, соціальні педагоги виконували вправи, працювали в групах, обмінювались досвідом.
Якісний психологічний супровід педагогів в умовах впровадження НУШ – це система ефективних заходів, які здійснюють практичні психологи, соціальні педагоги в закладах освіти з метою формування психологічної готовності  педагогів до змін та їх адаптації до нового змісту освітнього процесу. Тому визначені основні завдання та форми та методи реалізації їх завдань.