пятница, 2 ноября 2018 г.

«Запобігання та протидія насильства в домашньому та навчальному середовищі».


29 жовтня 2018 року відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти. А рамках роботи наради було висвітлене питання
«Запобігання та протидія насильства в домашньому та навчальному середовищі». В ході виступу методист з психологічної служби методичного кабінету зробила акцент на нормативно-правовій базі з даного питання, понятті насильство та їх видах, на ознаки що вказують на ймовірність виникнення ризиків для життя, здоров’я та розвитку дитини. Розглянута взаємодія  керівників та працівників закладу освіти для профілактики та у разі виявлення ознак домашнього насильства  та наданий перелік організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких можна звернутися у випадку домашнього насильства. Серед форм насильства в шкільному середовищі зроблений акцент на булінгу та їх формах. Керівникам запропонований алгоритм дій, ряд заходів щодо виявлення та профілактики булінгу.

Семінар-практикум заступників керівників закладів загальної середньої освітиПрактичні аспекти реалізації Концепції “Нова українська школа» були розглянуті на районному семінарі-практикумі заступників директорів закладів загальної середньої освіти Глухівського району, який відбувся 26 жовтня 2018 року на базі Полошківського навчально-виховного комплексу.
Учасники семінару обговорили проблеми щодо реалізації компетентнісного навчання та впровадження новітніх технологій в освітній процес у контексті НУШ. 
Питання щодо психологічних засад формування професійної компетентності вчителя в умовах реформування освіти було розкрито методистом з психологічної служби методичного кабінету Іриною Печеною. В рамках даного питання висвітлені поняття професійна компетентність та її складові, соціально-рольова та психологічна компетентність, заступники ознайомились з інтерактивними  технологіями роботи з педагогами щодо розвитку їх психологічної компетентності.