вторник, 15 мая 2018 г.

"Тиждень психології"


А. Макаренко писав: «Педагогіка -  це майстерня,
психологія – інструмент, яким там працюють»

Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає люди пізнати себе, вирішити проблеми, навчитися керувати своєю поведінкою, долати труднощі та досягати успіху в житті.  Психологія знаходиться на стику з багатьма іншими науками, такими як медицина, лінгвістика, соціологія, біологія, штучний інтелект, антропологія, соціологія і навіть історія. Це відносно молода наука — рік народження психології — 1879. Батьком психології визнано німецького вченого Вільгельма Вундта, який вперше почав говорити про психологію як окрему науку. Потім цю науку розвивало багато вчених, одні з яких Зигмунд Фройд та Іван Павлов.
З період з 16 по 20 квітня в навчальних закладах району пройшов «Тиждень психології», основним завданням якого було розширити та поглибити знання школярів з психології, навчити відчувати  внутрішній світ людини і вміти висловити свої почуття, формувати толерантне ставлення молоді до іншої позиції, навички співпраці та взаєморозуміння, розвивати активну життєву позицію, створення позитивного емоційного настрою.
        Працівниками психологічної служби завчасно були підготовлені плани роботи на тиждень. До роботи залучалися практичні психологи, соціальні педагоги, класні керівники, заступники з виховної роботи. До кожного дня добирався девіз. В ході «Тижня психології» з батьками, вчителями та дітьми  проводилися: тренінгові заняття «Пізнай себе», «Творімо добро і посміхаємося кожному», «Шлях до себе», «Емоції в нашому житті», «Найбільше щастя – це здоров’я», «Жити в мирі з собою та іншими», «Ігри, що розвивають колірне сприймання», «Розвиток стресостійкості як метод подолання стресових станів», «Будуємо міцну дружбу», «Скажи мені – хто твій друг» виховні заняття «У світі емоцій», «Духовність і моральність в сучасному світі», загальношкільний захід  з елементами арт-терапії «Намалюй свій настрій», виставка колажів «Подаруй тепло своїх долонь», «Моя посмішка», «Квітка доброти», акції «Дружня листівка», «Не тримай зла – тримай культу», «Подаруй посмішку», «Веселка  мрій та надій»,  працювали скриньки довіри «Спитай у психолога», «Чарівний глечик», конкурс малюнків «Галерея щастя», виставки літератури «Психологія – надзвичайна наука», флешмоб «Від серця до серця» та ін. Під час підведення підсумків тижня активні учні були нагороджені сувенірами."Мій світ психології"


      З метою підвищення психологічної культури учнів як необхідної складової загальнолюдської культури особистості, у період з лютого до квітня 2018 року, серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області реалізовано дистанційний проект «Мій світ психології». Завдання, що пропонувалися на кожному з етапів, складалися з двох частин: частина І – тестові завдання з психології; частина ІІ – відкриті завдання, виконання яких орієнтувало учасників не на відтворення знань із психології, а на власні версії, судження, дослідження, створення нового результату.
Підбиття підсумків та урочистості з нагоди вітання учасників обласного дистанційного проекту «Мій світ психології» походили на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва 25 квітня 2018 року.
За результатами участі в обласному дистанційному проекті  найбільшу кількість балів серед 90 старшокласників набрала, учениця Есманьської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ворона Поліна, яка була відзначена дипломом І ступеня. Також нагороджена дипломом, учениця Полошківського навчально-виховного комплексу Кравченко Лідія.
Вітаємо юних психологів!