вторник, 27 февраля 2018 г.

Психолого-педагогічний супровід випускників до зовнішнього незалежного оцінювання


      Життя і діяльність людини в умовах  сучасного суспільства нерозривно пов’язані з періодичним, іноді досить тривалим  інтенсивним впливом  несприятливих  соціальних, економічних, професійних та інших факторів, що супроводжуються сильними емоційними переживаннями, перенапругою фізичних і психічних функцій.
Одне з перших місць серед причин, що викликають психологічну напругу в учнів, посідає стрес під час проходження іспитів, ЗНО. Для зниження стресових факторів, що травмують нервову систему й організм у цілому,  необхідно проводити заходи, які дозволять  випускникам безболісно підготуватися.

Важливою складовою підготовки учнів до ЗНО є організація спрямованої психологічної допомоги для учнів старшої школи.  До завдань психолога школи, класних керівників входить проведення психологічного налаштування одинадцятикласників на участь у процедурі зовнішнього оцінювання, на усунення в учнів стану тривожності, підвищення рівня обізнаності щодо підготовки до ЗНО.  Тому, з метою надання психолого-педагогічної допомоги в закладах загальної середньої освіти проводяться психологічні тренінги та консультації для випускників з наступної тематики: психологічний практикум «Секрети успішного запам’ятовування», години спілкування «ЗНО: зійти на Олімп»,  заняття з елементами тренінгу «Я контролюю стрес», групова консультація «Як психологічно підготуватися до ЗНО» та ін.